Az elmúlt két hónapban fegyveres bandák, köztük Hamász-támogatott csoportok legalább 120 millió dollárt raboltak a Gázai övezet északi bankjaiból. A háború sújtotta övezetben így tovább fokozódik a már amúgy is súlyos készpénzhiány.
Az Energoatom júniusi veszteségei a Zaporizzsjai Atomerőmű orosz megszállása miatt meghaladták a 210 milliárd UAH-t (kb. 5,1 milliárd USD). A leállás miatt havonta további 147 millió dollárral nő az ukrán vállalat deficite - írja az Ukrajinszka Pravda.
Az új amerikai szankciók miatt a moszkvai tőzsdén felfüggesztették a dollár és euró kereskedését. A központi bank megnyugtatta az embereket, hogy megtakarításaik biztonságban vannak.
Japán 2022 óta első ízben avatkozott be a devizapiacra, 62,25 milliárd dollár költve április 26. és május 29. között, hogy stabilizálja a 34 éves mélypontra zuhant jent az amerikai dollárral szemben - írta meg a CNBC
Kedden a rubel enyhe erősödést mutatott az amerikai dollárral, az euróval és a jüannal szemben, miközben a Brent nyersolaj ára csökkent, az orosz részvényindexek pedig emelkedtek.
Nagy-Britannia gazdasága 2024 első negyedévében jelentős, az elmúlt három év legnagyobb mértékű növekedést ért el, megszakítva ezzel a tavalyi második félévben kezdődött enyhe recessziót, ami pozitív lökést adhat Rishi Sunak miniszterelnöknek a választások előtt.
A japán jen 160-ig gyengült az amerikai dollárral szemben a hétfő reggeli ázsiai kereskedésben. A lélektani szint átvitele ismét felvetette a kérdést, hogy számíthatunk-e intervencióra a japán döntéshozók részéről, a szakértők szerint viszont egy ilyen lépés felesleges pazarlása lenne a nemzetközi tartalékoknak.
Az április 10-eivel együtt már a második egymást követő héten szabadultak a részvényalapoktól a befektetők az inflációs aggodalmak és az amerikai jegybank júniusi kamatcsökkentésére vonatkozó várakozások csökkenése miatt – írja a Reuters.
Zimbabwe az ország aranytartalékai által támogatott új valuta bevezetésére készül, ami Emmerson Mnangagwa elnök kormányának legújabb erőfeszítése a régóta fennálló monetáris zűrzavar kezelésére.
Egyiptomot régóta nagyon súlyos gazdasági válság sújtja, amelyből egyelőre nem látszik a kiút. Ennek ellenére inkább előre menekülnének, és egy 35 milliárd dolláros megállapodást kötöttek az Egyesült Arab Emírségekkel egy modern városfejlesztési projekt részeként – tudósított a Middle East Eye.
Egykor a világ leggazdagabb embere volt Carlos Slim mexikói üzletember, de 12 évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy vagyona átlépje a 100 milliárd dollárt – írja a Bloomberg.
Az arany árfolyama 10 napos csúcsra emelkedett, miközben az amerikai dollár és az amerikai állampapírok hozamai csökkentek azt követően, hogy a Federal Reserve a monetáris szigorítási ciklus végét vetette fel.
A befektetők az elmúlt egy év leggyorsabb ütemében szabadulnak a dollártól, ami azt jelzi, hogy egyre többen hisznek abban, hogy az amerikai jegybank befejezte agresszív kamatemeléseit, és a következő évben többszörös kamatvágásra készül. A dollár gyengülése a feltörekvő piacok, így Magyarország számára is pozitív következményekkel járhat.
A brit font szeptemberben az elmúlt év legrosszabb hónapját élte át az amerikai dollárral szemben, és a CNBC-ne nyilatkozó stratégák kevés optimizmust mutatnak az év hátralévő részére, mivel a növekedési várakozások ismét gyengülnek.
Az orosz jegybank igazgatótanácsa pénteki ülésén 100 bázisponttal, 13 százalékra emelte az irányadó rátát, egyúttal jelezte, hogy a növekvő inflációs kockázatok miatt további kamatemelésekről dönthetnek a következő üléseken. Ugyanakkor a jegybankot valószínűleg az inflációnál is sokkal jobban aggasztja rubel gyengülése.
Ecuador évtizedeken keresztül a latin-amerikai régió egyik legbiztonságosabb országa volt, az elmúlt években azonban látványosan megugrott a bűnözés. A nemzetközi médiába talán akkor ütött át ennek a híre a legjobban, amikor augusztus elején a nyílt utcán agyonlőtték Fernando Villavicencio elnökjelöltet, aki az országban egyre nagyobb befolyással bíró bűnszervezetek ellen kampányolt. Az erőszakos bűncselekmények látványos megugrása főleg a drogkereskedelem térnyerésével magyarázható, a jelenlegi ecuadori kormány viszont a zászlójára tűzte a bűnözők elleni harcot. Az egésszel kapcsolatosan magyar szemmel talán az a legnagyobb kérdés, hogy mennyire biztonságos most az országba utazni, mit érdemes tenni, ha meg akarjuk tekinteni a természeti és kulturális kincsekben gazdag Ecuadort. Nézzük.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?